بورسیه های پزشکی چین x

اتحاد دانشگاه ها و صنعت در دانمارک برای مقابله با تصمیم دولت مبنی بر کاهش تعداد دانشجویان بین المللی

نویسنده: رویای پارسیان - تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۶/۲۷ - دیدگاه ها: بدون دیدگاه

رهبران آموزش عالی و صنایع در دانمارک به منظور مقابله با یک تصمیم دولت برای کاهش تعداد دانشجویان بین المللی در حوزه های فنی مهندسی متحد شده اند. دولت علت این تصمیم خود را عدم اقامت تعداد کافی دانشجویان بین المللی برای کار در دانمارک اعلام کرده است.

در اقدامی بی سابقه، نمایندگان اتحادیه ملی دانشجویان دانمارک، کنفدراسیون صنایع دانمارک و اتاق بازرگانی دانمارک که نمایندگان صدها دانشجو، استاد و کارفرما و هزاران شرکت دانمارکی می باشند، یک اعلامیه مشترک خطاب به دولت صادر کرده اند که با تصمیم دولت مبنی بر کاهش تعداد فرصتهای تحصیل برای دانشجویان بین المللی به ۱۲۰۰-۱۰۰۰ نفر در سال ۲۰۱۹ مخالفت نموده اند.

 

این کاهش در بودجه دولت برای سال ۲۰۱۹ پیشنهاد شده است که حزب خلق دانمارک از آن حمایت می کند و در پی کاهش ۲۸ درصدی دانشجویان بین المللی در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با سال ۲۰۱۵ می باشد.

Sana Mahin Doost- مدیر اتحادیه ملی دانشجویان دانمارک- می گوید: «دانمارک به دانشجویان بین المللی نیاز دارد؛ آنها برای ما مزایای بسیاری دارند. پتانسیل فارغ التحصیلان بین المللی برای کار و اقامت در دانمارک بسیار بالاست، اما دولت باید موانع را از سر راه بردارد. ما معتقدیم که دانشجویان بین المللی برای آموزش ما ارزش خلق می کنند.»

 

نگارنده: سمانه سیدی

برچسب ها:

نظراتجستجوی برنامه ها