بورسیه های پزشکی چین x

پیشرفت محسوس در کاهش زمان فارغ التحصیلی دانشجویان در آلمان

نویسنده: رویای پارسیان - تاریخ انتشار: ۱۳۹۷/۰۶/۳۱ - دیدگاه ها: بدون دیدگاه

یک نظرسنجی جدید توسط یک اتاق فکر آموزش عالی آلمان نشان می دهد که دانشجویان بیشتری مدارک تحصیلی شان را ظرف مدت زمان معقولی اخذ می کنند.

تلاشها برای ایجاد Regelstudienzeit ، یک بازه زمانی استاندارد برای تحصیل به زمان معرفی قانون چارچوب فدرال برای آموزش عالی در سال ۱۹۷۶ بازمی گردد. ایده اصلی این بود که دانشگاه ها را به خلق شرایطی ملزم کند که فارغ التحصیلی در بازه زمانی معقولی را برای دانشجویان فراهم می نماید.

مرکز آموزش عالی که اتاق فکری واقع در Gutersloh است و پیشرفتها در نظام دانشگاهی را بررسی کرده و مفاهیمی برای اصلاح خط مشی ها پیشنهاد می دهد، اکنون نتایج رتبه بندی طول مدت تحصیلی از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ را با ارقام جدید از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۷ مقایسه کرده است.

آمارها نشان می دهند که سهم بیشتری از دانشجویان در بازه زمانی معقولی فارغ التحصیل می شوند و امکان این مهم بسیار بیشتر از ۱۵ سال پیش است.

به گفته Sonja Berghoff – کارشناس ارشد روشهای تجربی در مرکز آموزش عالی آلمان: »گرچه تطابق با این چارچوب زمانی برای یک برنامه به پیش شرطهای فردی نیز بستگی دارد، چارچوب فراهم شده برای یک برنامه از نظر ساختارهای سازمانی واضح، اندازه گروه های کوچک و یک مفهوم تحصیل قابل مدیریت نیز نقشی حیاتی دارد.»

 

 

 

 

 

 

 

نگارنده: سمانه سیدی

برچسب ها:

نظراتجستجوی برنامه ها