پنج کشور پیشرو در دستاوردهای آموزش عالی جهان
پنج کشور پیشرو در دستاوردهای آموزش عالی جهان
فروردین ۳۱, ۱۳۹۸
صنعت معدن اروپا با کمبود جدی نیروی کار ماهر مواجه است
صنعت معدن اروپا با کمبود جدی نیروی کار ماهر مواجه است
فروردین ۳۱, ۱۳۹۸
نمایش همه
افزایش 10 درصدی تعداد دانشجویان بین المللی در لهستان

در حال حاضر ۷۲۷۴۳ دانشجوی خارجی از ۱۷۰ کشور جهان در لهستان تحصیل می کنند که ۶۹۵۰ نفر بیشتر از سال تحصیلی ۲۰۱۸-۲۰۱۷ است. این ارقام از افزایشی بیش از ۱۰ درصد در تعداد دانشجویان بین المللی در لهستان حکایت می کند.

دانشجویان خارجی در حال حاضر ۵٫۶۳ درصد از مجموع تعداد دانشجویان در لهستان را تشکیل می دهد. جالب است بدانید که ده سال پیش، این رقم تنها حدود ۰٫۷۱ درصد بوده است.

روند صعودی تعداد دانشجویان بین المللی در لهستان از سال ۲۰۰۵ تاکنون تداوم داشته است که از جمله عوامل محرک آن می توان به برگزاری کنفرانس روسای دانشگاه ها در لهستان و همچنین راه اندازی برنامه بلند مدت «Study in Poland» اشاره نمود.

افزایش نرخ بین المللی سازی تحصیل در لهستان که هم اکنون ۵٫۶۳ درصد است، ناشی از افزایش روزافزون تعداد دانشجویان خارجی در دانشگاه های ترکیه و از سوی دیگر کاهش تعداد دانشجویان بومی می باشد.

کیفیت بالای آموزش معیار مهمی برای اتباع خارحی مایل به تحصیل در لهستان محسوب می شود. در حال حاضر اوکراین، بلاروس، هند، اسپانیا، سوئد، نروژ، ترکیه و آلمان از جمله کشورهای دارای بیشترین دانشجو در لهستان می باشند. البته اخیرا دانشجویان از کشورهای آسیایی نیر به تحصیل در دانشگاه های لهستان علاقه نشان داده اند که ناشی از تلاشها و فعالیت های تبلیغاتی و برگزاری نمایشگاه های آموزشی توسط حوزه آموزش عالی لهستان در بازارهای غیراروپایی می باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *