چین و ژاپن دارای بیشترین تعداد دانشگاه های برتر
چین و ژاپن دارای بیشترین تعداد دانشگاه های برتر
فروردین ۳۱, ۱۳۹۸
عراق:تلاش همکارانه استارتاپ ها و متخصصان جوان
عراق:تلاش همکارانه استارتاپ ها و متخصصان جوان
فروردین ۳۱, ۱۳۹۸
نمایش همه
رکوردشکنی تعداد متقاضیان بورسیه تحصیلی دولت ترکیه

رکوردشکنی تعداد متقاضیان بورسیه تحصیلی دولت ترکیه در سال ۲۰۱۹

بیش از ۱۴۵ هزار نفر برای برنامه «Turkey Scholarships» دولت ترکیه در سال ۲۰۱۹ اقدام نموده اند.

سازمان YTB که متصدی اصلی این برنامه است، رقم استثنایی ۱۴۵۷۰۰ درخواست از سوی دانشجویان خارجی برای تحصیل در ترکیه را دریافت نموده است.

به گفته Abdullah Eren -ریاست YTB- در سال ۲۰۱۲ حدود ۴۲ هزار نفر برای بورسیه دولت ترکیه درخواست داشتند. اما اکنون این رقم به ۱۴۵۷۰۰ درخواست از ۱۶۷ کشور جهان رسیده که یک رکورد محسوب می شود. حتی مهلت اقدام به دلیل استقبال عظیم متقاضیان افزایش داده شد.

Abdullah Eren افزود که در حال حاضر ۱۷ هزار دانشجوی خارجی با بورسیه دولت ترکیه در حال تحصیل هستند و دولت در نظر دارد این رقم را تا سال ۲۰۲۳ به ۲۵ هزار نفر برساند.

لازم به ذکر است که این برنامه به تمامی دانشجویان خارجی در هر مقطع و رشته تحصیلی اعمال می شود و هر سال حدود ۵۰۰۰ دانشجو برای این منظور انتخاب می شوند.

دانشجویان مایل به تحصیل در ترکیه می توانند یک فرم درخواست آنلاین را برای این منظور تکمیل کنند و اگر در فاز اول فرایند پذیرفته شوند، برای شرکت در مصاحبه در یکی از ۱۰۰ محل منتخب برنامه در جهان دعوت می شوند.

این برنامه بورسیه هزینه های تحصیل، اسکان، غذا و بیمه و سفر به ترکیه را پوشش می دهد. حتی شبکه ای از فارغ التحصیلان برای تداوم ارتباط دانشجویان خارجی با دانشگاه های ترکیه تحت این برنامه تاسیس شده است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *