دو برابر شدن فرصت های شغلی آی تی در آلمان تنها ظرف 2 سال
دو برابر شدن فرصت های شغلی آی تی در آلمان تنها ظرف ۲ سال
آذر ۲۴, ۱۳۹۸
تعداد دانشجویان بین المللی آلمان
تعداد دانشجویان بین المللی آلمان
آذر ۲۴, ۱۳۹۸
نمایش همه
آلمان چهارمین مقصد محبوب جهان برای تحصیل

آلمان چهارمین مقصد محبوب جهان برای تحصیل

آلمان به عنوان محبوب ترین مقصد تحصیل غیر-انگلیسی زبان جهان پس از کشورهای امریکا، بریتانیا و استرالیا قرار گرفت و در حال حاضر، از نظر تعداد دانشجویان بین المللی ثبت نام شده در جایگاه چهارم جهان قرار دارد.

به گزارش اداره تبادل آکادمیک آلمان (DAAD) و مرکز تحقیقات آموزش عالی و علوم آلمان، تنها در سال ۲۰۱۶ تقریبا ۲۵۲ هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های آلمانی مشغول به تحصیل هستند و این تعداد همچنان رو به افزایش مداوم است، به طوری که تنها در سال تحصیلی ۲۰۱۸-۲۰۱۷، ۲۸۲ هزار دانشجوی بین المللی در آلمان ثبت نام کرده اند.

این گزارش همچنین نشان می دهد که ملیتهای مختلف سهم های متفاوتی در جمعیت دانشجوی خارجی آلمان دارند. کشور نخست این لیست چین است که در سال ۲۰۱۸ بیش از ۳۷ هزار دانشجو در دانشگاه های آلمانی دارد. کشورهای بعدی این لیست نیز عبارتند از هند، اتریش و روسیه.

با توجه به انگیزه های دانشجویان بین المللی که به قصد ادامه تحصیل به آلمان می آیند، سه چهارم دانشجویان بین المللی جذب کیفیت بالای آموزش در این سرزمین فرصت ها شده اند.

۸۰ درصد این دانشجویان بین المللی ادامه تحصیل در آلمان را به دوستان و آشنایانشان توصیه کرده اند. البته ملاحظات مالی نیز نقش مهمی در این تصمیم داشته است: برخلاف بسیاری مقصدهای محبوب تحصیل (همچون امریکا و کانادا)، دانشگاه های آلمانی شهریه اندک یا حتی رایگان دارند.

چنانچه کنجکاوید بیشتر درباره فرصتهای ادامه تحصیل در رشته تحصیلی خودتان در آلمان بدانید، با مشاوران موسسه توسعه علمی رویای پارسیان تماس بگیرید تا راهنمایی تان کنند.

نگارنده: سمانه سیدی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *