درباره دانشگاه

دانشگاه دوسلدورف آلمان

(University Duesseldorf)

دانشگاه دوسلدورف

نوع دانشگاه: دولتی

سال تاسیس: 1965

شهر: دوسلدورف

رنکینگ QS: رتبه 800-751

درباره دانشگاه:

دانشگاه دوسلدورف آلمان از آکادمی پزشکی که در سال 1907 تأسیس شد، پدید آمد. دانشگاه امروزی در سال 1965 توسط ایالت نوردراین-وستفالن تأسیس شد. این دانشگاه با سه دانشکده شروع به کار کرد: دانشکده پزشکی، دانشکده ریاضی و علوم طبیعی و دانشکده فلسفه. این دانشگاه در سال 1988 به Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf تغییر نام داد و رشد پویایی را تجربه کرد. در دهه 1990، این مرکز به دو دانشکده دیگر گسترش یافت. دانشکده اقتصاد و حقوق امروزه حدود 37000 دانشجو، بیش از 2000 مدرس و بیش از 1500 کارمند دیگر در محوطه دانشگاه تحقیق، تدریس و کار می کنند.

 

دانشگاه دوسلدورف المان

دانشکده های دانشگاه دوسلدورف

دانشکده های دانشگاه دوسلدورف آلمان (HHU)

دانشگاه دوسلدورف آلمان (HHU) به پنج دانشکده تقسیم می شود که همه در یک پردیس قرار دارند. قدیمی ترین و هسته اصلی این دانشگاه، دانشکده پزشکی و پس از آن دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی و دانشکده هنر و علوم انسانی می باشد. در اواخر دهه 1980 و اوایل دهه 1990، دانشکده تجارت و اقتصاد و دانشکده حقوق راه اندازی شد. یکی از کانون های امروزی این دانشگاه که همه دانشکده ها را به هم پیوند می دهد، علوم زیستی است. برنامه های مطالعاتی بین بخشی و مشترک (مانند شیمی بازرگانی) یکی از نقاط قوت اصلی محسوب می شود.

دانشکده حقوق

دانشکده حقوق دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف همه زمینه های تحقیقاتی و آموزشی قانونی سنتی را در ساختمان مرکزی خود در محوطه دانشگاه گرد هم می آورد. دارای 17 کرسی و کرسی استادی و همچنین هشت مؤسسه است.

دانشکده ریاضی و علوم طبیعی

دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی (MNF) شامل موضوعات زیست شناسی، شیمی، علوم کامپیوتر، ریاضیات، داروسازی، فیزیک و روانشناسی است. تمرکز اصلی آن بر علوم زیستی و فیزیک است.

دانشکده پزشکی

پیوند متقابل تحقیق، آموزش و مراقبت از بیمار که مشخصه دانشکده های پزشکی است در HHU به لطف ارتباط فضایی بین دانشگاه و بیمارستان افزایش یافته است، هر دو منطقه پردیس به طور مستقیم در مجاورت یکدیگر هستند.

دانشکده هنر و علوم انسانی

دانشکده هنر و علوم انسانی، دانشکده علوم انسانی، مطالعات فرهنگی و علوم اجتماعی در HHU است. این شامل 12 موسسه (به استثنای موسسات تحقیقاتی) است و در حال حاضر بیش از 40 برنامه تحصیلی BA و MA را ارائه می دهد.

دانشکده مدیریت بازرگانی و اقتصاد

دانشکده مدیریت بازرگانی و اقتصاد HHU یکی از جوان‌ترین دانشکده‌ها که با تعداد دانشجویان و معلمان اندازه‌گیری می‌شود، در مقیاس کوچکتر در آلمان است. این پیش‌شرط‌ها امکان پرورش سبک فردی تحقیق و مطالعه را فراهم می‌کند.

رشته های دانشگاه دوسلدورف

رشته های دانشگاه دوسلدورف

رشته هایی که در دانشگاه دوسلدورف در دسترس دانشجویان قرار می گیرد را طی جدولی در این بخش لیست کرده ایم. لازم به ذکر است که تنها برخی از رشته های کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارایه می شود.

رشته های دانشگاه دوسلدورف در مقطع لیسانسرشته های دانشگاه دوسلدورف در مقطع فوق لیسانس
فرهنگ باستانیتاریخ هنر
بیوشیمیهوش مصنوعی و علم داده
زیست شناسیبیوشیمی
مدیریت کسب و کارزیست شناسی
شیمی بازرگانیمدیریت کسب و کار
دندانپزشکیاقتصاد
مطالعات تاریخیزبان ها و ادبیات آلمانی
مطالعات ژاپنیداروخانه صنعتی
رشته های ریاضی و کاربردیزبان شناسی
فیزیک پزشکیریاضیات
علوم طبیعیزیست پزشکی مولکولی
فلسفهفلسفه
روانشناسیارتباطات سیاسی
جامعه شناسیعلوم اعصاب ترجمه ای
روانشناسیسم شناسی
فیزیکزیست پزشکی مولکولی
تحصیل کارشناسی ، کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه دوسلدورف

تحصیل کارشناسی در دانشگاه دوسلدورف

در آلمان، دانشگاه ها و برنامه های تحصیلی زیادی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد که طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می دهند. ساختار و ماژول های مطالعاتی این دوره ها به صورت رایگان برای دانشجویان ورودی قابل دسترسی است، بنابراین درخواست کنندگان مقطع لیسانس می توانند ترجیحات تحصیلی خود را با برنامه های کارشناسی دانشگاه دوسلدورف آلمان مقایسه کنند. 35 درصد از کل دانشجویان بین المللی که در دانشگاه های آلمان ثبت نام کرده اند به دنبال مدرک لیسانس هستند. درک اینکه چرا برنامه های تحصیلی لیسانس در آلمان از این محبوبیت بی نظیر برخوردار است، سخت نیست. مدرک لیسانس آلمانی فرد را به درک نظری و عملی قوی از رشته حرفه ای خود مجهز می کند، درهای باز به سمت آینده شغلی و مسیر تحصیلی او را باز می کند.

تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه دوسلدورف

رشته های متعددی برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و مدرک کارشناسی ارشد در دانشگاه هاینریش هاینه، دوسلدورف وجود دارد. این دانشگاه برنامه کارشناسی ارشد در آلمان را ارائه می دهد که بین 5 دانشکده توزیع شده است. همه دانشکده های این دانشگاه در تحقیقات قوی هستند. بیش از 100 مشارکت با شرکت‌های متوسط ​​و بزرگ ایجاد دوره‌های کارآموزی، تجربه و فرصت‌های شغلی را ایجاد می کنند.

تحصیل دکترا در دانشگاه دوسلدورف آلمان

بسته به دانشکده ها، رشته های تحقیقاتی فردی و همچنین نوع دکترا راه های مختلفی برای اخذ دکترا در آلمان وجود دارد. این می تواند در یک برنامه ساختاریافته یا کاملاً مستقل تحت نظارت یک استاد تکمیل شود. در طی یک دوره زمانی حدوداً سه تا چهار ساله، دانشجویان دکترا تحقیقات مستقلی انجام می دهند، پایان نامه ای می نویسند و معمولاً از طریق آزمون شفاهی از آن دفاع می کنند. تاریخ شروع به ترم های دانشگاه محدود نمی شود، بلکه به گزینه های بودجه موجود برای پروژه های تحقیقاتی فردی بستگی دارد. در آلمان و در دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف، رایج‌ترین مسیر دکترا، تکمیل یک دکترای فردی تحت نظارت یک استاد و در نتیجه انجام تحقیقات عمدتاً مستقل در مورد موضوع تحقیقاتی خود است. این انعطاف پذیری زیادی را ارائه می دهد، اما به درجه بالایی از ابتکار عمل و مسئولیت شخصی نیز نیاز دارد. برای شروع چنین پروژه دکتری، ابتدا باید یک استاد راهنما در دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف پیدا کنید. نظارت بر پایان نامه دکتری یک توافق فردی بین محقق دکتری و استاد راهنما است. در برخی از دانشکده ها در HHU (مثلاً دانشکده ریاضیات و علوم طبیعی) یک استاد ناظر اضافی اجباری است. در برنامه‌های دکتری ساختاریافته، دانشجویان دکترا و موضوعات تحقیقاتی آنها در یک چارچوب علمی بزرگ‌تر ادغام می‌شوند که در آن دانشجویان بر روی یک تمرکز یا روش تحقیق مشترک کار می‌کنند. این برنامه ها اغلب بین رشته ای هستند و/یا دارای گرایش بین المللی قوی با زبان انگلیسی به عنوان زبان تیمی هستند.

مدرک زبان مورد نیاز اپلای در دانشگاه دوسلدورف آلمان

همانگونه که گفته شد تدریس در دانشگاه هاینریش هاینه دوسلدورف به هر دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می شود. درخواست کنندگان تحصیل در این دانشگاه بسته به مقطع و زبان تحصیل ملزم به ارائه مدارک زیر در حوزه زبان خواهند بود:

 کسب نمره 4 یا 5 در همه مولفه ها در Test Daf آزمون های GDS و ZOP از موسسه گوته
 دارا بودن سطح 2 در Deutsches Sprachdiplom  ارائه سطح C2 در Zertifikat موسسه گوته
 دارا بودن سطح 2 یا 3 در DSH  دارا بودن سطح 2 در آزمون DSD
ددلاین دانشگاه دوسلدورف آلمان

اهمیت به موقع بودن درخواست ها برای مقاطع مختلف تحصیلی در Heinrich-Heine-Universität Düsseldorf غیر قابل انکار است. فرصت در خواست پذیرش به دو شیوه حضوری و آنلاین وجود دارد. دانشگاه دوسلدورف آلمان در دو نوبت و در ترم های زمستان و تابستان پذیرش دارد و ددلاین دانشگاه های آلمان در HHU این دو ترم اینگونه است:

  • 31 ژانویه 2022 ددلاین ترم زمستان است.
  • 31 اوت 2022 ددلاین ترم تابستان است.
هزینه تحصیل در دانشگاه دوسلدورف

دانشگاه های دولتی در آلمان رایگان هستند، علاوه بر این، اغلب این دانشگاه های دولتی هستند که بر تبادل بین المللی دانشجویان خود تمرکز می کنند. به عنوان مثال، دانشگاه دوسلدورف راه را برای 80 توافقنامه دانشگاهی اروپایی و 30 دانشگاه بین المللی هموار می کند و فعالانه از تبادل دانشجویان بین المللی حمایت می کند. با این وجود هزینه هایی برای خدمات دانشجویی وجود خواهد داشت؛ 310 تا 330 یورو خواهد بود.

بورسیه های دانشگاه دوسلدورف

دانشگاه دوسلدورف گزینه های بورسیه تحصیلی در آلمان زیادی را برای دانشجویان بین المللی که برای هر یک از دوره های ارائه شده در سطوح مختلف تحصیلی درخواست می کنند یا پذیرش می گیرند، ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی متقاضی برنامه های کارشناسی باید اسناد بررسی اولیه یا vorprüfungsdokumentation (VPD) صادر شده توسط uni-assist را همراه فرم های درخواست گواهی مهارت زبان آلمانی را ارائه دهند؛ همچنین متقاضیان باید دیپلم دبیرستان و ریز نمرات تحصیلی خود را هم تسلیم کنند. در اینجا به چند مورد از بورسیه ها اشاره می کنیم:

بورس Friedrich Erbert Stiftung

حداکثر 850 یورو در ماه به اضافه 276 یورو اضافه و بیمه دانشجویی در آلمان کامل جهت متقاضی دارای همراه خانوادگی در مدارج تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد یا دکتری. متقاضی می بایست متعهد به ارزش های دموکراسی محور باشد و فعالیت در حوزه سیاسی و اجتماعی باشد. سطح عملی سوابق باید بالای متوسط باشد. این بنیاد به دنبال نامزدهایی با تفکر سیاسی فعال است که پشتکار و ذهنی باز، مهارت های رهبری خوب و توانایی های انتقادی آنها در عملکردشان قابل پیگیری باشد. دانشجویان برای تامین مالی پایه باید پیشنهادی برای تحصیل یا ارائه مدرکی مبنی بر ثبت نام در یک برنامه کارشناسی یا کارشناسی ارشد در دانشگاه دوسلدورف دریافت کنند. دانشجویان سال اول باید قبل یا در ابتدای ترم اول درخواست دهند و حداقل دو نظر کارشناسی از معلمان تسلیم کنند. دانشجویان دکتری باید نامه پذیرش بدون قید و شرط بورسیه دکتری را دریافت کنند یا ارائه دهند. دانشجویان بین المللی نیز باید مدرکی مبنی بر مهارت لازم در زبان آلمانی نشان دهند. داوطلبان ممکن است 750 یورو کمک هزینه ماهانه (لیسانس، دیپلم، کارشناسی ارشد یا برنامه امتحان دولتی) یا 850 یورو برای دوره کارشناسی ارشد دریافت کنند. علاوه بر این، دانشجویان متاهل و دارای فرزند کمک هزینه خانواده 276 یورو و بیمه درمانی کامل دریافت خواهند کرد.

بورسیه های DAAD آلمان

میزان کمک هزینه تا 861 یورو در کارشناسی ارشد. از 97 سال پیش این بورس تحصیلی در تبادل دانشگاهی آلمان به بیش از دو میلیون دانش پژوه در آلمان و خارج از کشور کمک کرد. بورسیه ها به دانشجویان این امکان را می داد که به بهترین فرصت های تحصیلی و تحقیقاتی در کشور دسترسی داشته باشند. بعلاوه بورس دااد به توسعه مهارتی و استعدادی افراد توجه ویژه ای دارد که به توسعه اقتصادی و آموزشی کشورهای نوظهور کمک می‌کنند. دانشجویان باید برای برنامه کارشناسی ارشد تمام وقت در دانشگاه دوسلدورف درخواست دهند. علاوه بر این، آنها باید حداقل دو سال سابقه کار ثابت داشته باشند. آنها همچنین می بایست حداقل شرایط زبان انگلیسی یا آلمانی را در برنامه های تحصیلی انتخابی خود برآورده کنند. DAAD برنامه های بورسیه تحصیلی موضوعی خود را ارائه می دهد (از رشته های هنری گرفته تا معماری). بسته به مدت دوره انتخابی، دوره بودجه بین 10 تا 24 ماه طول خواهد کشید. دانشجویان ممکن است کمک هزینه ماهانه 861 یورو به علاوه مزایای بیمه سلامت، حوادث و مسئولیت شخصی دریافت کنند. آنها ممکن است یارانه ای برای هزینه های سفر و کمک هزینه تحصیلی یک بار را دریافت کنند. مزایای بیشتری وجود خواهد داشت که تحت شرایط خاص به دانشجویان تعلق خواهد گرفت.