درباره آلمان

آلمان قطب اقتصاد اروپا و یکی از کشورهای اروپای غربی است. پایتخت این کشور برلین و از کشورهای عضو پیمان شینگن میباشد. این کشور ، از جنوب با اتریش و سوئیس ، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از غرب با فرانسه و هلند، از شمال با دریای بالتیک و دانمارک مرز مشترک دارد. برخلاف رکود اقتصادی که دامنگیر کشوهای اروپایی است، کشور آلمان دارای یک اقتصاد قوی در بین کشورهای اتحادیه اروپا میباشد. امکاناتی که دانشگاه های این کشور برای تحصیل رایگان در آلمان و در دانشگاه های بسیار ممتاز خود با رتبه بالا مهیا کرده است از یک سو و امید به داشتن آینده ای روشن از سوی دیگر باعث شده است که کشور آلمان همیشه مورد استقبال علاقمندان به تحصیل واقع شود. آلمان کشوری نوآور در زمینه ی آموزش و پژوهش و سرزمین ایده هاست که در آن آموزش، علم، پژوهش و توسعه جایگاهی والا دارد. آلمان دارای بیش از 370 موسسه ی آموزش عالی است و برای دانشجویان خارجی بعد از ایالات متحده امریکا و انگلستان جذاب ترین کشور برای تحصیلات عالی محسوب می شود. آلمان از نظر تعداد اختراعات ثبت شده در اروپا مقام اول و به همراه ژاپن و ایالات متحده از جمله سه کشور پیشتاز در عرصه نوآوری در جهان است. از بین 80 آلمانی که تاکنون جایزه ی نوبل را کسب کرده اند، 68 نفر این جایزه را به خاطر تلاش هایشان در زمینه ی علوم طبیعی از آن خود کرده اند. نهادهای پژوهشی خارج از محیط دانشگاه مانند جامعه ماکس پلانک، جامعه ی فراون هوفر، جامعه لایبنیتس و جامعه هلم هولتس، با صدها موسسه ی علمی شرایط کاری ایده آل را برای فعالیت های دانشمندان فراهم کرده و در جهان شناخته شده اند.

معرفی کشور آلمان

آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان، کشوری در قاره اروپا با پایتخت برلین است. آلمان از شمال با دریای شمال، دانمارک و دریای بالتیک، از شرق با لهستان و جمهوری چک، از جنوب با اتریش و سوئیس و از غرب با فرانسه، لوکزامبورگ، بلژیک و هلند مرز دارد. مساحت آن ۳۵۷۱۲۱٫۴۱ کیلومتر مربع است و با ۸۲ میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور اروپا است.آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی بوده و دارای ۱۶ ایالت است. این ایالت‌ها می‌توانند در برخی مسایل مستقل عمل کنند. آلمان هم اکنون یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان است و به عنوان ثروتمندترین عضو اتحادیه اروپا، موتور اقتصادیِ حوزهٔ پولیِ یورو محسوب می‌شود. شهرهای بزرگ آلمان برلین، هامبورگ، مونیخ و فرانکفورت می‌باشند.

افراد حین تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی اجازه کار در هفته 10 ساعت و در مقطع کارشناسی ارشد محدوده ای 20 ساعته را دارند. هزینه های زندگی در کشور آلمان برای دانشجویان ماهی 700 تا 800 یورو در ماه میباشد که این مبلغ هزینه های مسکن، خوراک، پوشاک، بیمه و رفت و آمد را پوشش می دهد.

هزینه های زندگی و اسکان

هزینه‌های عمومی شامل هزینه‌های جانبی مانند خوراک و پوشاک و هزینه اقامتی می‌باشد و همچنین بطور متوسط یک سوم از هزینه‌های تحصیلی را هم در بر می‌گیرد. برای دانشجویان امکانات اقامتی مختلفی وجود دارد که مناسب‌ترین آن‌ها می‌تواند زندگی در یک خوابگاه دانشجویی با خانه‌های مشترک دانشجویی باشد.

هزینه های زندگی در آلمان به نسبت مخارج شخصی متفاوت است، به طور معمول میانگین مخارج زندگی در آلمان ماهیانه مبلغ 600 تا 700 یورو می باشد. در خوابگاه دانشجویی هزینه اتاق یک نفره بین ۱۲۰ تا ۲۰۰ یوور و یک آپارتمان کوچک بین ۲۵۰ تا ۳۷۰ یورو می‌باشد. برای کسب اطاعات بیشتر در مورد وضعیت مسکن و خوابگاه دانشجویی شما می‌توانید به وب سایت اتحادیه دانشجویان و یا به خود دانشگاه مراجعه کنید. www.studentenwerke.de

دانشجویان آلمانی بیشتر ترجیح می‌دهند در خانه‌های مشترک دانشجویی زندگی کنند. هر شخصی اتاق مخصوص خودش را دارد که حمام و آشپزخانه مشترک است. هزینه اینگونه خانه‌ها بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو است. کسی که می‌خواهد در آپارتمانی زندگی کند، بایستی از قبل تمامی جوانب را بدقت بسنجد. هزینه‌ها بستگی به اندازه، استاندار بودن آن و موقعیت آپارتمان کاملاً متفاوت است. پیدا کردن آپارتمانی با قیمتی کمتر از ۲۵۰ یورو بسیار دشوار است. همچنین شما باید توجه داشته باشید که برق، گاز، تلفن و اینترنت خود را هم به ثبت برسانید. صاحب خانه می‌تواند در صورت لزوم میزان درآمد شما و یا حتی ودیعه‌ای را هم درخواست کند. ساده‌ترین راه پیدا کردن آپارتمان جستجو در اینترنت است.

خوراک نیز یکی از اساسی ترین هزینه های زندگی است. این هزینه بستگی به نوع عادت های غذایی دارد ولی از آنجایی که مغازه های مختلف ارزان و گران فروش زیادی وجود دارد، می توان اجناس خود را با کمی دقت با قیمت بسیار مناسب تهیه کرد. می توان گفت هزینه تغذیه اندکی از ایران بیش تر است. هزینه خوراک در آلمان در هر ماه برای هر نفر حدود ۱۰۰ یورو می باشد.بیمه درمانی نیز یکی از هزینه های قابل بررسی است. اگر دانشجو سن کمتر از ۳۰ سال داشته باشد می تواند بیمه درمانی ارزانی پیدا نماید ولی برای افراد بالای ۳۰ سال نرخ بیمه درمانی بیش تر است. در آلمان می توان بیمه های متفاوتی با فیمت های بسیار متفاوت پیدا کرد در حال حاضر می توان برای افراد پایین تر از ۳۰ سال بیمه حدود ۳۰ یورو در ماه و برای افراد بالاتر از ۳۰ سال حدود ۴۰ یورو در ماه یافت. لازم به ذکر است نرخ بیمه درمانی برای کودکان تقریبا بالاتر می باشد. برای خردسالان و کودکان می توان بیمه ای با قیمتی ماهانه در حدود ۴۰ تا ۷۰ یورو به بالا یافت.

تحصیل رایگان در آلمان

تحصیل رایگان در آلمان

 

آلمان قطب اقتصاد اروپا و یکی از کشورهای اروپای تحصیل رایگان در آلمان
غربی است.
پایتخت این کشور برلین و از کشورهای عضو
پیمان شینگن میباشد. این کشور ، از جنوب با اتریش و سوئیس ، از شرق با لهستان و جمهوری چک،
از غرب با فرانسه و هلند، از شمال با دریای بالتیک و دانمارک مرز مشترک دارد. برخلاف رکود
اقتصادی که دامنگیر کشوهای اروپایی است، کشور آلمان دارای یک اقتصاد قوی در بین کشورهای
اتحادیه اروپا میباشد. امکاناتی که دانشگاه های این کشور برای تحصیل رایگان در آلمان
و در دانشگاه های بسیار ممتاز خود با رتبه بالا مهیا کرده است از یک سو و امید به داشتن
آینده ای روشن از سوی دیگر باعث شده است که کشور آلمان همیشه مورد استقبال علاقمندان به
تحصیل واقع شود. آلمان کشوری نوآور در زمینه ی آموزش و پژوهش و سرزمین ایده هاست که
در آن آموزش، علم، پژوهش و توسعه جایگاهی والا دارد.

تحصیل رایگان در آلمان

آلمان دارای بیش از 370 موسسه ی
آموزش عالی است و برای دانشجویان خارجی بعد از ایالات متحده امریکا و انگلستان جذاب ترین کشور
برای تحصیلات عالی محسوب می شود. آلمان از نظر تعداد اختراعات ثبت شده در اروپا مقام اول و
به همراه ژاپن و ایالات متحده از جمله سه کشور پیشتاز در عرصه نوآوری در جهان است.
از بین 80 آلمانی که تاکنون جایزه ی نوبل را کسب کرده اند، 68 نفر
این جایزه را به خاطر تلاش هایشان در زمینه ی علوم طبیعی از آن خود کرده اند.
نهادهای پژوهشی خارج از محیط دانشگاه مانند جامعه ماکس پلانک، جامعه ی فراون
هوفر، جامعه لایبنیتس و جامعه هلم هولتس، با صدها موسسه ی علمی شرایط کاری
ایده آل را برای فعالیت های دانشمندان فراهم کرده و در جهان شناخته شده اند.