سفر به آلمان

برخلاف تصور بسیاری از افراد، آلمان یکی از کشورهای توریستی جذاب در قاره اروپا است. به عنوان یک مقصد توریستی آلمان دارای شهرهای زیبا، فرهنگی متنوع و مناظر روستایی زیبایی می باشد. این کشور در قاره اروپا دارای جایگاه مهمی می باشد و دارای بزرگترین اقتصاد در قاره اروپا است. ساکنان این کشور بیشتر از دیگر مناطق در اتحادیه اروپا هستند. آلمان امروز با ترکیب ناسیونالیسم و سنت با مدرنیسم چند فرهنگی تنوع بیشتری نسبت به آلمان کلیشه ای قدیمی دارد.

جاذبه های گردشگری آلمان

این کشور نقطه ی برجسته ای است که توجه همگان را به خود جلب کرده. برلین تعریفی از پویایی است. نقاط دیگر آلمان از جمله مونیخ، کلن و هامبورگ درزمینه های هنر وموسیقی کلاسیک و معماری قرون وسطی دارای تاریخی غنی هستند. آلمان دارای ییلاق ها و مناظر طبیعی زیبایی هم می باشد. از کوه های آلپ و باواریا گرفته تا پارک ملی jasmund و قلعه rhine. این کشور دارای مناطقی عالی برای کوهنوری و اسکی هم می باشد. با توجه به شبکه حمل و نقل عالی سفر کردن به نقاط مختلف این کشور با هزینه های نه چندان زیاد به راحتی امکان پذیر است.شرایط سفر به آلمان نیز همچون سایر کشور بوده و نیازمند طی نمودن مراحل و اخذ ویزا دارد. اگر چه شرایط سفر به آلمان از سال ۱۹۸۵ برای کشورهای اروپایی با ویزای رایگان صورت می‎گیرد اما این امر برای کشوری چون ایران صدق نمی کند. در نتیجه شرایط سفر به آلمان ایجاب می‎کند که توریست‎ها‎ با طی نمودن روادید و مراحلی بخصوصی وارد این کشور شوند.

ویزای آلمان

ویزای کشور آلمان به توریست‎ها‎ اجازه می‎دهد تا برای مدت زمان ۹۰ روز (معادل ۳ ماه)، در این کشور اقامت گزینند. همچنین گردشگران در این مدت مجاز به در اختیار گرفتن یک شغل (به استثنای مشاغل هنری) نیز هستند. در شرایط سفر به آلمان گفته می‎شود که ویزاهای دریافتی به انواع مختلفی طبقه بندی می‎شوند و توریست‎ها‎ بسته به هدف سفر، نوع ویزای خود را مشخص می‎کنند. بر این اساس انواع ویزای کشور آلمان عبارتند از: ویزای توریستی، ویزای دانشجویی، ویزا کسب و کار، ویزای ترانزیت و ویزای کار.یکی دیگر از شرایط سفر به آلمان، اینکه مسافران پس از ورود به این کشور موظفند تا پاسپورت خود را به منظور امور بیمه سلامت به سفارت این کشور تحویل دهد.در شرایط سفر به آلمان گفته می‎شود سفر به این کشور بسیار آسانتر از سایر کشورهاست چرا که آلمان هیچ کنترلی برای مرزهای زمینی در نظر نگرفته است. با این وجود برای مرزهای اتریش ـ بایرن و جمهوری چک ـ بایرن سیاست‎ها‎ی امنیتی را اتخاذ نموده است.