درباره دانشگاه

دانشگاه انهویی چین

(Anhui Medical University)

دانشگاه انهویی چین

نوع دانشگاه: دولتی

سال تاسیس:1926

شهر:هفئی

رنکینگ QS:رتبه 500-451

 

درباره دانشگاه

دانشگاه پزشکی آنهویی چین (Anhui Medical University)، که قبلا به عنوان دانشکده پزشکی شانگهای جنوبی شناخته می شده، یکی از دانشگاه های کلیدی استان آنهویی است. این دانشگاه نامی پزشکی چینی در ۲۹ مه ۱۹۲۶، تاسیس و به محل فعلی خود نقل مکان کرده است. در سال ۱۹۴۹ به کالج پزشکی آنهویی تغییر نام داد. (آن زمان نام کالج را یدک میکشید.) و سرانجام در ژوئن سال ۱۹۹۶ به طور رسمی به دانشگاه پزشکی آنهویی تبدیل شد. زمین این دانشگاه دارای مساحت ۸۶۰ هزار متر مربع است. که دارای مساحت زیر ساخت حدود ۷۰۰ هزار متر مربع می باشد. محوطه دانشگاه در جاده کمربندی هفای (Hefei)، با محیط دوست داشتنی و دسترسی آسان قرار دارد.

 

دانشگاه آنهویی چین

 

این دانشگاه دارای یکی از طولانی ترین تاریخچه های آکادمیک است. و همچنین اولین دانشگاه مجاز به پذیرش دکترای و فوق دکترا در استان آنهویی می باشد. امروزه این دانشگاه به یکی از مرکز آموزش عالی پزشکی، تحقیقات پزشکی و سلامت و درمان پزشکی تبدیل شده است.

این دانشگاه نامی پزشکی چین، دارای ۴۸۸۹ نیروی تدریسی و ارائه دهنده خدمات پزشکی است. از این مجموع ۳۸۶ استاد، ۷۴۱ استادیار و بیش از ۱۳۸ فارغ التحصیل دکترا را در اختیار دارد. در حال حاضر ۸۳۷۴ دانشجوی کارشناسی، و ۸۳۰ دانشجوی کارشناسی ارشد و دکترای پزشکی در دانشگاه پزشکی آنهویی مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه های علوم پزشکی در چین شهریه پزشکی پائینی دارند. برخی از دانشگاه های علوم پزشکی در چین فاند پزشکی یا بورسیه پزشکی نیز به دانشجویان بین المللی اعطا می کنند. دانشگاه علوم پزشکی آنهویی یکی از آن دانشگاه هاست؛ که بورسیه پزشکی می دهد.

پردیس های دانشگاه آنهویی چین

دانشگاه پزشکی آنهویی چین  از دو بخش اصلی تشکیل شده است. – پردیس اصلی و پردیس جنوبی که به طور کامل مساحت ۸۶۰۰۰۰ متر مربع را اشغال کرده است. کتابخانه آن مجموعه ای از ۷۲۰۰۰۰ جلد انواع کتب نایاب پزشکی و ۲۰۰۰۰ جلد از انواع مجلات دوره ای و همچنین مجلات الکترونیکی است. این دانشگاه مجهز به شبکه کامپیوتری گسترده و وسیع است. که مرکز نشر آنهویی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات بیولوژیکی و پزشکی در سراسر چین و از طریق اینترنت مشهور است. کتابخانه اصلی دانشگاه ارتباطات گسترده ای با سایر کتابخانه ها، مدارس و موسسات تحقیقاتی در داخل و خارج از کشور چین دارد.

دانشگاه پزشکی آنهویی چین (Anhui Medical University) ارتباطات نزدیکی با سایر موسسات آموزش عالی در برخی از کشورهای اروپایی، آمریکا و ژاپن ایجاد کرده است. ایجاد مراکز پژوهشی نتیجه همکاری با دانشگاه هاروارد و درمانگاه Mayo در ایالات متحده آمریکا، صندوق کودکان چین و کانادا، موسسه پزشکی Karolinska در سوئد و دانشگاه علوم کاربردی Osnabruck در آلمان است.

آکادمی ها و مراکز همکار بیمارستانی

این دانشگاه دارای یکی از طولانی ترین تاریخچه های آکادمیک است. و همچنین اولین دانشگاه مجاز به پذیرش دکترای و فوق دکترا در استان آنهویی می باشد. امروزه این دانشگاه به یکی از مرکز آموزش عالی پزشکی، تحقیقات پزشکی و سلامت و درمان پزشکی تبدیل شده است. در این دانشگاه حدود ۲۳ مرکز آکادمیک وجود دارد، مانند

  • اولین کالج بالینی – اولین بیمارستان وابسته
  • کالج بالینی استان – بیمارستان استانی وابسته
  • دومین کالج بالینی – دومین بیمارستان وابسته
  • سومین کالج بالینی – بیمارستان هیفی شماره ۱
  • کالج کلینیک – بیمارستان شماره ۲ هفای
  • کالج بالینی Hangzhou بیمارستان Hangzhou No. 3 در استان ژجیانگ (Zhejiang)
  • کالج کلینیک روانپزشکی و بهداشت و درمانگاه های دیگر
  • دانشکده دندانپزشکی – وابسته به بیمارستان دندانپزشکی
  • دانشکده تحصیلات تکمیلی و غیره
هزینه های تحصیل پزشکی
شهریه
مقطع لیسانسRMB 25،۰۰۰ در سال
مقطع ارشد۳۰،۰۰۰ RMB در سال
مقطع دکترا۳۰،۰۰۰ RMB در سال
هزینه اقامت
خوابگاه دانشجویان بین المللی
اتاق دو نفرهRMB 4،۰۰۰

 

هزینه های دیگر
هزینه درخواستRMB 300
هزینه خدمات۱۵۰ دلار آمریکا
مخارج زندگیRMB 2000 تا RMB 2،۵۰۰ در هر ماه