درباره دانشگاه

دانشگاه psl فرانسه

(Paris Sciences and Lettres University)

دانشگاه psl

نوع دانشگاه: دولتی

سال تاسیس: 2010

شهر: پاریس

رنکینگ QS: رتبه26

 

درباره دانشگاه:

دانشگاه psl فرانسه یکی از دانشگاه های کشور فرانسه می باشد که در کنار دانشگاه سوربن یکی از دانشگاه های پایتخت این کشور می باشد. دانشگاه PSL در ابتدا از چند موسسه آموزشی جدا تشکیل شده بود که این موسسات در جهت رشد و توسعه جهانی با کمک قانون تشویق به تشکیل شبکه های تحقیقاتی که در سال 2006 در فرانسه تصویب شد، به صورت متحد در سال 2010 شروع به کار کردند.

دانشگاه پی اس ال فرانسه

این دانشگاه به صورت دولتی مدیریت شده و سیستم آموزشی تحقیق محور را هدف قرار داده است.  این دانشگاه یکی از دانشگاه های تاپ فرانسوی می باشد که اغلب دانشجویانش در مقاطع تحصیلات تکمیلی درس می خوانند. بیست درصد دانشجویان این دانشگاه از خارج کشور فرانسه برای تحصیل آمده اند. بیش از 50 استارتاپ در سال از این دانشگاه شروع به کار می کنند و دارای 140 آزمایشگاه تحقیقاتی می باشد. فارغ التحصیلان دانشگاه PSL تا کنون توانسته اند 28 جایزه نوبل دریافت کنند.

دانشکده های دانشگاه PSL فرانسه

این دانشگاه از یازده دانشکده تشکیل شده است. رشته های تحصیلی در فرانسه در دانشگاه PSL در زمینه های علوم، مهندسی، علوم انسانی و اجتماعی و هنرهای نمایشی تدریس می شوند.

رشته های تحصیلی دانشگاه PSL فرانسه

رشته های تحصیلی در فرانسه در دانشگاه PSL در تمام مقاطع تدریس می شود. اغلب دانشجویان محصل در دانشگاه PSL فرانسه ( Paris Sciences and Lettres University ) در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول به درس خواندن می باشند. رشته های تحصیلی در فرانسه در دانشگاه PSL شامل 60 عدد که 9 عدد در مقطع کارشناسی در سه سال، 48 عدد در مقطع کارشناسی ارشد در یک الی دو سال، یک برنامه در مقطع دکتری و دو عدد رشته کارآفرینی می باشد. زبان تحصیلی این رشته ها انگلیسی یا فرانسوی یا هر دو می باشد.

حقوقمدیریتعلوم اجتماعی
بازیگری و کارگردانیاقتصادریاضیات کاربردی
علوم کامپیوترمهندسی عمرانمهندسی پزشکی
مهندسی PSLشیمیمهدسی مواد
انرژیفیزیکانرژی هسته ای
علوم و فناوری فضاییفلسفههنر و باستان شناسی
اقتصاد و امور مالیروزنامه نگاریشبکه ها و فناوری دیجیتال
حسابداریمد و موادمدیریت منابع انسانی
هزینه تحصیل در دانشگاه PSL فرانسه

تحصیل در دانشگاه PSL فرانسه ( Paris Sciences and Lettres University ) رایگان نمی باشد. دانشجویانی که از خارج اتحادیه اروپا مهاجرت تحصیلی به فرانسه دارند و قصد تحصیل در مقطع کارشناسی این دانشگاه را دارند می بایست مبلغ 2770 یورو در سال هزینه تحصیلی پرداخت کنند. دانشجویان کارشناسی ارشد این دانشگاه مبلغ 3770 یورو و دانشجویان دکتری 380 یورو در سال پرداخت می کنند. بنابراین مهاجرت تحصیلی به فرانسه و این دانشگاه با پرداخت شهریه تحصیلی ممکن می باشد.

بورسیه های تحصیلی دانشگاه PSL فرانسه

دانشگاه PSL فرانسه ( Paris Sciences and Lettres University ) با در نظر داشتن بورسیه های تحصیلی امکان تحصیل رایگان در فرانسه را برای دانشجویان فراهم آورده است. مهلت درخواست این بورسیه ها از 15 ژانویه تا 31 مه سال تحصیلی می باشد. سه نوع بورسیه و کمک مالی در این دانشگاه به دانشجویان اعطاء می شود. کمک های مالی، بورسیه شایستگی و کمک مالی اضطراری این سه نوع می باشند.

کمک هزینه مالی

کمک های مالی با توجه به وضعیت مالی خانوادگی و فاصله جغرافیایی دانشجو از خانوده به او اعطاء می شود. این کمک مالی شامل معافیت از شهریه و کمک هزینه ماهانه می باشد و مبلغ کلی آن از 1010 یورو تا 5550 یورو در سال می باشد.

بورس شایستگی دانشگاه PSL

این بورسیه به دانشجویان برتر فارغ التحصیل از دوره کارشناسی که قصد تحصیل کارشناسی ارشد را دارند امکان تحصیل رایگان در فرانسه را فراهم می آورد.

کمک مالی اضطراری

این کمک هزینه به صورت سالانه به دانشجویانی که مشکلات مالی دارند و زیر 35 سال سن دارند اعطاء می شود. حداکثر مبلغ این کمک هزینه 4768 یورو می باشد.

خوابگاه های دانشگاه PSL فرانسه

دانشگاه PSL فرانسه ( Paris Sciences and Lettres University ) برای دانشجویان بین المللی خود اقامتگاه هایی که خارج از مدیریت دانشگاه است را در نظر گرفته است. به دلیل دشواری در یافتن مسکن در فرانسه این دانشگاه سرویس اسکان PSL را ایجاد کرده است. دانشجویان اگر بخواهند از این سرویس استفاده نمایند می بایست هزینه 49 یورو را پرداخت کنند. اولویت برای یافتن مسکن با دانشجویان مقاطع پایین تر و دانشجویان بین المللی می باشد و مدت زمان پیش فرض برای اجاره یک سال در نظر گرفته شده است. اغلب اقامتگاه ها به طور متوسط 40 دقیقه با پردیس های PSL فاصله دارد. اجاره ها بین آن ها متفاوت است که از 350  یورو ( در اتاق دو نفره ) هزینه ماهانه اسکان شروع می شود.

ددلاین و آخرین مهلت ثبت نام

به منظور تحصیل در دانشگاه psl فرانسه (Paris Sciences et Lettres University) می بایست در مهلت های مشخص شده اقدامات لازم را به جهت ثبت نام و اخذ پذیرش انجام دهید. این دانشگاه مهلت خاصی را برای هر ترم تحصیلی مشخص نکرده است. دانشجویان خارجی و ایرانی می بایست در زمان ثبت نام به سایت رسمی این مؤسسه مراجعه نمایند؛ ولی به طور کلی شروع ترم های تحصیلی در تمامی دانشگاه های فرانسه تقریباً در دو ماه سپتامبر و ژانویه می‌ باشد و دانشگاه پی اس ال معمولاً در ماه ژوئن دانشجویان را ثبت نام می کند.