تحصیل رایگان در آلمان , مهاجرت تحصیلی به آلمان , تحصیل در چین
بودجه ۱٫۷ دلاری دولت فرانسه
تیر ۱۴, ۱۳۹۶
تحصیل رایگان در آلمان , مهاجرت تحصیلی به آلمان , تحصیل در چین
پنج دلیل برای ادامه تحصیل در چین
شهریور ۱۲, ۱۳۹۶
نمایش همه
تحصیل رایگان در آلمان , مهاجرت تحصیلی به آلمان , تحصیل در چین

اعمال شرایط سختگیرانه تر برای متقاضیان ورود به امریکا

دولت ترامپ شرایط سختگیرانه‌تری را برای متقاضیان ورود به امریکا اعمال می‌کند.

امریکا اتباع خارجی را به تکمیل پرسشنامه‌هایی در خصوص شخصی‌ترین اطلاعات خود وادار می کند.
دولت ترامپ پنج شنبه ۲ آگوست استفاده از پرسشنامه جدیدی را به‌طور دائمی اجباری کرد که از متقاضیان ویزای امریکا – از جمله ایرانیان- سوالاتی درباره فعالیت‌هایشان در شبکه های اجتماعی، اطلاعات مشروح شناسنامه‌ای، سوابق سفر در کل جهان و بسیاری اطلاعات شخصی دیگر می پرسد.
این پرسشنامه در ماه می سال میلادی جاری به عنوان بخشی از یک تلاش معرفی شد که شرایط ورود به امریکا را برای متقاضیان سخت‌تر می‌کرد و اطلاعاتی درباره پاسپورت‌ های قبلی، فعالیت های متقاضیان در شبکه های اجتماعی در۵ سال اخیر، آدرس های ایمیل و شماره تلفن های آنها در ۱۵ سال اخیر و اطلاعاتی همون سوابق استخدامی و سفر را مطرح می کرد.
بنا به گفته مقامات امریکایی، این سوالات با هدف سختگیرانه‌تر کردن ارزیابی متقاضیان از نظر تروریسم، مسايل مرتبط به امنیت ملی یا سایر امتیازات منفی در فرآیند بررسی ویزا ایجاد شده است.
در حالی که پاسخ به سوالات این پرسشنامه ظاهرا اختیاری است، اما سهل انگاری در ارائه اطلاعات کافی می تواند باعث تأخیر یا حتی رد درخواست ویزا شود.
البته به گفته برخی مشاوران مهاجرتی امریکا، تقریباً تمامی متقاضیان ایرانی، عراقی و لیبایی که برای دریافت انواع مختلف ویزاهای امریکا درخواست داده اند، از اواخر ژوئن امسال ملزم به تکمیل این پرسشنامه جدید شده اند.

دولت ترامپ شرایط سختگیرانه‌تری را برای متقاضیان ورود به امریکا اعمال می‌کند. امریکا اتباع خارجی را به تکمیل پرسشنامه‌هایی در خصوص شخصی‌ترین اطلاعات خود وادار می کند.

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *