زوریخ
بهترین دانشگاه جهان برای تحصیل در رشته کامپیوتر را بشناسید
اکتبر 11, 2017
ETH Zurich
با بهترین دانشگاه جهان در سال 2018 برای تحصیل در حسابداری و امور مالی آشنا شوید
نوامبر 21, 2017

برترین دانشگاه های آسیا در سال ۲۰۱۸ معرفی شدند؛

سنگاپور باز هم یکه تازی می کند

رتبه بندی معتبر جهانی QS اعلام شد و دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور (Nanyang Technological University) عنوان بهترین دانشگاه آسیا در سال ۲۰۱۸ را از آن خود کرد. این دانشگاه دو پله صعود نسبت به رتبه بندی سال گذشته خود را تجربه کرده و جایگزین دانشگاه ملی سنگاپور (National University of Singapore) شده که اکنون در جایگاه دوم برترین دانشگاه های آسیایی رد سال ۲۰۱۸ قرار دارد.
دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ، موسسه علم و فناوری پیشرفته کره (KAIST) و دانشگاه هنگ کنگ نیز رتبه های سوم تا پنجم را در این رتبه بندی از آن خود کردند.
بهترین دانشگاه ژاپن نیز در این رتبه بندی، دانشگاه توکیو (University of Tokyo) است که در رتبه ۱۳ام قرار دارد و مالزی نیز با رشدی چشمگیر نسبت به سال گذشته، شاهد حضور ۳ دانشگاه از کشور خود در جمع ۵۰ دانشگاه برتر آسیا در سال ۲۰۱۸ می باشد.
رتبه بندی ۲۰۱۸ بین ۴۰۰ دانشگاه انجام شد و ارزیابی دانشگاه ها بر اساس ۱۰ شاخص متفاوت صورت پذیرفت که شامل نسبت اساتید در سطح دکترا و نسبت تبادلات داخلی و خارجی در دانشگاه و بسیار شاخص های دیگر می شد.
در ادامه، ۱۰ دانشگاه برتر آسیا در سال ۲۰۱۸ را مشاهده می‌کنید:
Nanyang Technological University – سنگاپور
National University of Singapore – سنگاپور
Hong Kong University of Science and Technology – هنگ کنگ
KAIST – Korea Advanced Institute of Science and Technology –کره جنوبی
University of Hong Kong– هنگ کنگ
Tsinghua University – چین
Fudan University– چین
City University of Hong Kong– هنگ کنگ
Peking University– چین
Chinese University of Hong Kong – هنگ کنگ

رتبه بندی معتبر جهانی QS اعلام شد و دانشگاه فنی نانیانگ سنگاپور (Nanyang Technological University) عنوان بهترین دانشگاه آسیا در سال ۲۰۱۸ را از آن خود کرد. این دانشگاه دو پله صعود نسبت به رتبه بندی سال گذشته خود را تجربه کرده و جایگزین دانشگاه ملی سنگاپور (National University of Singapore) شده که اکنون در جایگاه دوم برترین دانشگاه های آسیایی رد سال ۲۰۱۸ قرار دار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *