اعزام دانشجو , اخذ پذیرش تحصیل , تحصیل در خارج , مهاجرت تحصیلی
یک خانم ایرانی رئیس دانشکده دندانپزشکی دانشگاه مک ‌گیل کانادا شد
آبان ۱۴, ۱۳۹۷
اعزام دانشجو , اخذ پذیرش تحصیل , تحصیل در خارج , مهاجرت تحصیلی
تشویق دولت لهستان به سرمایه گذاری در خارج از اروپا
آبان ۱۵, ۱۳۹۷
نمایش همه
اعزام دانشجو , اخذ پذیرش تحصیل , تحصیل در خارج , مهاجرت تحصیلی

قانون جدید مهاجرت آلمان

قانون جدید مهاجرت آلمان می تواند اوکراینی های شاغل در لهستان را به کار در آلمان ترغیب کند

به نقل از Radio Poland، قانون مهاجرتی جدید آلمان می تواند 500 هزار اوکراینی شاغل در لهستان را به ترک این کشور ترغیب کند. دولت آلمان که در پی تسهیل قوانین مهاجرتی برای جبران کمبودهای نیروی کار است، در نظر دارند مقررات جدیدی را از اوایل سال 2019 اجرایی کند.
Krzysztof Inglot رئیس آژانس کاریابی مشهور Personnel Service در لهستان اظهار داشته که ممکن است 500 هزار اوکراینی، لهستان را به مقصد آلمان ترک کنند و در این میان بخش های صنعت و کشاورزی بیشترین تاثیر را خواهند پذیرفت. این وضعیت ریسک شدیدی برای اقتصاد لهستان به همراه خواهد داشت و ممکن است ظرف دو یا سه ماه، کمبود نیروی کاری در لهستان از 165 هزار به 500 هزار نفر برسد.
افزایش فشارهای نیروی کار فعال در لهستان به افزایش دستمزد نیز باعث افت رقابت پذیری شرکتهای لهستانی خواهد شد و در نتیجه تولید محصولات مصرفی می تواند تا 10 درصد افت کند.
به نوشته روزنامه Rzeczpospolita، هم اکنون بیش از 1 میلیون اوکراینی در لهستان زندگی و کار می کنند که از میان 462 هزار نفر مشمول استخدام قانونی و حقوق بیمه تامین اجتماعی لهستان می باشند.

به نقل از Radio Poland، قانون مهاجرتی جدید آلمان می تواند ۵۰۰ هزار اوکراینی شاغل در لهستان را به ترک این کشور ترغیب کند.

دولت آلمان که در پی تسهیل قوانین مهاجرتی برای جبران کمبودهای نیروی کار است، در نظر دارند مقررات جدیدی را از اوایل سال ۲۰۱۹ اجرایی کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *