انتخاب نخست کارآفرینان بین المللی لهستان
انتخاب نخست کارآفرینان بین المللی لهستان
آوریل 6, 2019
دستمزد
رشد ۷٫۷ درصدی میزان دستمزد مشاغل در لهستان
آوریل 6, 2019
نمایش همه
10 دانشگاه برتر کانادا در سال 2019

۱۰ دانشگاه برتر کانادا در سال ۲۰۱۹

با ۱۰ دانشگاه برتر کانادا در سال ۲۰۱۹ آشنا شوید

در رتبه بندی جدید QS برای برترین دانشگاه های جهان در سال ۲۰۱۹، نام ۲۶ دانشگاه کانادایی به چشم می خورد. این رتبه بندی بر اساس شش شاخص- از جمله شهرت اشتغال و آکادمیک و توان تحقیقاتی- می باشد.

در ادامه با ۱۰ دانشگاه کانادایی نخست این فهرست آشنا می شوید:

  1. دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو در بین دانشگاه های برتر جهانی کانادا در جایگاه تخست قرار می گیرد و رتبه ۲۸ جهانی را به خود اختصاص داده است. بهترین امتیاز دانشگاه تورنتو برای شهرت آکادمیک (رتبه ۱۹ در جهان) می باشد. همچنین این دانشگاه در شاخص استخدام پذیری فارغ التحصیلان در بین ۵۰ دانشگاه برتر جهان جای گرفته است.

  1. دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل در رتبه بندی سال ۲۰۱۹ در جایگاه ۳۳ جهانی و تنها ۵ رتبه پایین تر از نزدیکترین رقیب کانادایی خود- یعنی دانشگاه تورنتو- قرار می گیرد. این دانشگاه بهترین امتیاز را در شاخص درصد دانشجویان بین المللی کسب می کند، زیرا دارای دانشجویانی از ۱۵۰ کشور جهان است.

  1. دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا با صعودی چهار پله ای امسال به رتبه ۴۷ جهانی رسیده است. این دانشگاه در شهر ونکور قرار دارد و هشت برنده جایزه نوبل را در خود پرورش داده است.

  1. دانشگاه آلبرتا

این دانشگاه امسال چهارمین دانشگاه برتر کانادا در رتبه بندی QS سال ۲۰۱۹ محسوب می شود. دانشگاه آلبرتا دارای رتبه ۱۱۹ جهانی است و یک محرک اقتصادی عظیم برای ایالت آلبرتای کانادا محسوب می شود و ۵ درصد از GDP سالانه این ایالت را به خود اختصاص می دهد.

  1. دانشگاه مک مستر

دانشگاه مک مستر با رتبه جهانی ۱۴۶، پنجمین دانشگاه برتر کانادا محسوب می شود. این دانشگاه در ایالت انتاریوی کانادا واقع شده و به ویژه به سبب دانشکده پزشکی خود شهرت دارد.

  1. دانشگاه مونترال

دانشگاه مونترال با سقوطی یک پله ای نسبت به رتبه بندی سال گذشته، از جایگاه پنجم به ششم در بین دانشگاه های کانادا رسیده است. این دانشگاه در سال ۱۸۷۸ میلادی تاسیس شده است.

  1. دانشگاه واترلو

دانشگاه واترلو در رتبه بندی جهانی ۲۰۱۹ جایگاه ۱۶۳ را به خود اختصاص داده و به ویژه در شاخص فعالیت های تحقیقاتی اساتید دانشگاهی درخشان عمل کرده است. این دانشگاه که در سال ۱۹۵۶ میلادی تاسیس شده، یکی از دانشگاه های جوان کانادا محسوب می شود.

  1. دانشگاه وسترن

دانشگاه وسترن در ایالت انتاریو واقع شده و رتبه ۲۱۴ جهانی را در سال ۲۰۱۹ به خود اختصاص داده است. بالاترین امتیاز این دانشگاه به شاخص درصد اساتید بین المللی مربوط می شود.

  1. دانشگاه کالیاری

دانشگاه کالیاری که جایگاه ۲۲۹ جهانی را در رتبه بندی سال ۲۰۱۹ QS به خود اختصاص داده است، دارای پنج پردیس می باشد، از جمله یک شعبه در دوحه قطر که در سال ۲۰۰۷ تاسیس شده و بر آموزش پرستاری تمرکز می کند.

  1. دانشگاه کوئینز

دانشگاه کوئینز که در ایالت انتاریو واقع شده، همچنان در بین ۱۰ دانشگاه برتر کانادا قرار دارد. این دانشگاه که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا محسوب می شود، در سال ۱۸۴۱ میلادی تاسیس شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *