افزایش مبلغ تمکن مالی دانشجویان در آلمان
افزایش مبلغ تمکن مالی دانشجویان در آلمان
جولای 27, 2019
تورنتو
برترین دانشگاه کانادا برای تحصیل
آگوست 14, 2019

بررسی درخواست های ویزای تحصیلی کانادا تنها ظرف سه هفته در رده جدید مهاجرتی (Student Direct Stream (SDS

به گزارش سایت رسمی دولت کانادا، متقاضیان تحصیل در کانادا می توانند به گزینه پردازش سریع درخواست های ویزای تحصیلی و study permit دسترسی داشته باشند. جایگاه کانادا بعنوان یک مقصد برتر دانشجویان در پس تحصیل با کیفیت بین المللی وقتی تقویت می شود که درخواست ها به صورت سریع و قابل اطمینان بررسی و پردازش شوند.

رده مهاجرتی (Student Direct Stream (SDS که در سال 2018 راه اندازی شد، به عنوان یک گزینه برای متقاضیان ویزای تحصیلی در 4 کشور چین، هند، فیلیپین و ویتنام ارائه شد و از 26 جولای 2019، پاکستان نیز به جمع کشورهای تحت پوشش این طرح اضافه گردید. البته با توجه به سخنان مقامات مهاجرتی کانادا، این احتمال می رود که کشورهای دیگری نیز به این فهرست اضافه شوند.

اکثر درخواست های SDS در این کشورها ظرف کمتر از 3 هفته بررسی و پردازش می شوند. درخواست های SDS دانشجویان را ملزم به ارائه اطلاعاتی همچون مدارک رسمی بین المللی زبان انگلیسی یا فرانسه و همچنین اطلاعات بیشتر در خصوص تمکن مالی به آفیسرهای مهاجرتی کانادا می نمایند.  

بسیاری از دانشجویان بین المللی که از دانشگاه های کانادا فارغ التحصیل می شوند، اغلب واجد شرایط دریافت اجازه کار پس از فارغ التحصیلی می باشند. دانشجویان بین المللی سابق در کانادا با بهره مندی از سابقه تحصیلی در کانادا و تجربه کاری ماهرانه در کانادا از جایگاه خوبی برای موفقیت در اقدام برای اقامت دائم کانادا از طریق برنامه های اکسپرس انتری، برنامه های استانی یا برنامه مهاجرت آتلانتیک برخوردارند.

تنها در سال 2018، حدود 54 هزار دانشجوی سابق بین المللی در کانادا توانستند اقامت دائم این کشور را به دست آورند که یک رکورد محسوب می شود.

احمد حسین – وزیر مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا- می گوید: «جامعه پذیرنده و متنوع کانادا، موسسات آموزشی باکیفیت و فرصتهای بسیار باری کار یا مهاجرت پس از فارغ التحصیلی کانادا را به یک مقصد پیشتاز برای دانشجویانی زا سرتاسر جهان تبدیل کرده است. با گسترش رده مهاجرتی Student Direct Stream به مجموعه متنوع تری از دانشجویان بین المللی، ما در پی ارتقای مزایای اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی بیشماری هستیم که دانشجویان بین المللی به وجود می آورند.»

نگارنده: سمانه سیدی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *