وقت سریع مصاحبه روادید دانشجویی
وقت سریع مصاحبه روادید دانشجویی
سپتامبر 3, 2019
مشاغل مورد نیاز بازار کار آلمان
مشاغل مورد نیاز بازار کار آلمان
سپتامبر 14, 2019

تغییرات جدید کانادا در جذب دانشجویان بین المللی

دولت کانادا در نظر دارد تغییرات جدیدی در برنامه جذب دانشجویان بین المللی از سراسر جهان انجام دهد .

اصلی ترین هدف این برنامه که نزدیک ۱۶۰ میلیون دلار برای آن هزینه می شود، ایجاد تنوع در روش های جذب دانشجویان از کشور های مختلف است. ۵۰ درصد از دانشجو های بین المللی در این کشور متعلق به کشور هند و چین هستند .

دیگر هدف مهم این برنامه پذیرش دانشجویان بین المللی در شهر های مختلف کانادا است. انتخاب اول بیشتر دانشجویان خارجی تحصیل در شهر های کالگری، تورنتو و ونکوور است و برنامه جدید کمک شایانی به اقتصاد دیگر شهر ها خواهد کرد .

احمد حسین وزیر مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا در‌ این ارتباط گفته است: “دانشجویان بین المللی بطور معمول متقاضیان ایده آلی برای دریافت اقامت دائم کانادا هستند و تغییرات جدید کانادا کمک بیشتر به برنامه های مهاجرتی است .

بر اساس گفته دولت فدرال کانادا، از آغاز سال ۲۰۱۹، ۵۷۰ هزار دانشجوی خارجی وارد کانادا شده اند و ۲۱ میلیارد دلار به اقتصاد کانادا کمک کرده اند.
دانشجویان بین‌المللی نقش مهمی در اقتصاد داخلی ایفا می‌کنند و حجم بالای دانشجویان بین‌المللی که با تحصیلات عالی از دانشگاه‌ها فارغ‌التحصیل می‌شوند می‌توانند با دریافت اقامت دائم کشور به نیروی کار ملحق شوند.
استانهای کانادا نیز کوشش دارند تا دانشجویان بین المللی را نگه دارند و به همین منظور برنامه های خاص خود را به دانشجویان بین المللی که در آن استان تحصیل می کنند ادامه می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *