شهر شامونیکس فرانسه
شهر شامونیکس فرانسه
ژانویه 6, 2021
شهر کن فرانسه
شهر کن فرانسه
ژانویه 6, 2021

تولوز | Toulouse

شهر تولوز فرانسه یکی از شهر های کشور فرانسه می باشد که در جنوب غربی این کشور واقع شده است. شهر تولوز از نظر بزرگی در رتبه ی چهارم این کشور قرار گرفته و از نظر صنایع مختلف مانند صنعت پزشکی، فناوری و اطلاعات، الکترونیک، صنایع غذایی و … بسیار پیشرفته می باشد. تولوز فرانسه در بین دریای زیبای مدیترانه و اقیانوس پهناور اطلس قرار گرفته و به همین دلیل از آب و هوای معتدل و مدیترانه ای برخوردار می باشد. به دلیل بارش های بالا در فصل زمستان، آب و هوای این شهر در زمستان نیز معتدل می باشد
شهر تولوز در بین شهرهای فرانسه به La Ville Rose یا «شهر صورتی» معروف شده و دلیل این امر هم ساختمان های نمادین شهر است که با آجرهای قرمز روشن و صورتی مشخص شده اند. شهر تولوز در قرن ۱۵ یکی از تولیدکنندگان عمده رنگ طبیعی نیلی بود و در بین شهرهای ثروتمند و مرفه فرانسه قرار داشت. با این حال، با عرضه رنگ های جایگزین که ارزان تر بودند و از هند وارد می شدند شهر تولوز جایگاه مهم و والایش را از دست داد.

شهر تولوز فرانسه در قرن های بعد جایگاه از دست رفته اش را به دست آورد و در قرن ۱۸ مدرن سازی در این شهر آغاز شد. این شهر که رقیب دیرینه شهر تولوز است خود را به عنوان پایتخت هوافضای اروپا مطرح کرده است و مقر شرکت های بزرگ و عمده هوافضا در این شهر قرار گرفته است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با موسسه اعزام دانشجو رویای پارسیان تماس بگیرید

جاذبه های تولوز فرانسه

باسیلیکای سنت سرنین | Basilica of Saint Sernin

این باسیلیکا، مهم ترین کلیسا و شاید مهم ترین در میان جاذبه های تولوز فرانسه محسوب می شود. این بنای بزرگ برجسته در شهر تولوز است و اغلب به عنوان یکی از بزرگترین کلیساهای فرانسه از آن نام برده می شود. این کلیسای تاریخی به راحتی برای تمام افراد و گردشگران قابل دسترس است. چرا که فقط با یک پیاده روی پنج دقیقه ای از میدان شهر می توانید به ورودی این کلیسای جامع برسید. کلیسایی که قطعا ارزش بازدید را دارد. معماری باسیلیکای سنت سرنین فوق العاده و طراحی داخلی و هنرهای فضایی درون آن، خیره کننده است. هنگامی که کلیسا شلوغ نباشد، یک راهنمای خوب را برای شنیدن همه چیز در مورد تاریخ شگفت انگیز این بنا بگیرید. با راهنما همراه باشید تا بتوانید در حین تماشای نماهای زیبای دورن باسیلیکا راجع به گذشته این بنا نیز بدانید. راهنماهای انگلیسی زبان نیز می توانید پیدا کنید. در غیر این صورت می توانید فایل های صوتی راجع به بنا را گرفته و گوش دهید.

باسیلیکای سنت سرنین

کاپیتول دو تولوز | Capitole de Toulouse

کاپیتول دو تولوز، میدانی در میانه شهر تولوز است. قطعا در معرفی جاذبه های تولوز فرانسه نباید نام این میدان را از قلم انداخت. این میدان پر جنب و جوش دقیقا در جایی قرار گرفته است که هر کسی که وارد آن می شود، احساس کند وارد خانه ای در تولوز شده است. چرا که در کاپیتول دو تولوز می توانید تمام مردم را در کنار یکدیگر تماشا کنید. در این میدان بزرگ تمام جشن ها، مراسمات و اتفاقات درون شهر تولوز رخ می دهد و مدام در جریان است. به عنوان نمونه، بازار کشاورزان، نمایشگاه های هنری در یک فضای سرپوشیده و حتی مراسم های عروسی در این میدان برگزار می شود. این میدان را، مغازه های کوچکی برای خرید و همچنین کافه ها و رستوران های متعدد برای صرف غذا، احاطه کرده است. خانه اپرا و شهرداری نزدیک به این میدان بوده، بنابراین فعالیت همیشه در اینجا وجود دارد. مردم تولوز حتی به جای تماشای تلویزیون به میدان می آیند. زیرا شما هرگز نمی دانید که چه چیزی را در اینجا خواهید دید.

کاپیتول دو تولوز

موزه آگوستین | Musée des Augustins

 

موزه آگوستین در واقع به عنوان موزه هنرهای زیبا مشغول به فعالیت است و کارهای هنری بسیاری از هنرمندان در

این حوزه را به معرض عموم می گذارد. اگر شما عاشق هنر هستید، این موزه دارای همه آثاری است که می توانید دیدن آن را آرزو کنید. مجسمه ها، نقاشی ها و مجموعه ها و کلکسیون های باارزشی در این موزه قرار داده اند. بنابراین می توانید از مهم ترین جاذبه های تولوز فرانسه از موزه آگوستین نام ببرید. از سبک های هنری درون موزه می توان به سبک های رمانسک، گوتیک و رنسانس در قرن های مختلف، نام برد که آثاری از هر یک از این سبک ها و دوره ها برایتان به نمایش گذاشته شده است و حتی آثاری از هنر مدرن در قرن بیستم نیز، وجود دارد.

این موزه در کنار صومعه و کلیسای آگوستینز قرار دارد که خود کلیسایی زیبا، احاطه شده با باغ ها و با معماری منحصر به فرد است. این مجموعه از جاذبه های تولوز فرانسه است که همه چیز آن، از نماهای بیرونی گرفته تا نماهای داخل و در مجموع کل ساختمان، همه بسیار نفیس ساخته شده اند. در این موزه ورکشاپ های هنری متعدد و کلاس هاس هنری هم برگزار می شود.

 

موزه-آگوستین

موزه تاریخ طبیعی تولوز | Muséum d’historie Naturelle de Toulouse

موزه تاریخ طبیعی یکی از جاذبه های تولوز فرانسه است که ارزش دیدن دارد. اگر به تاریخ طبیعی یا موزه ها علاقه دارید، به دیدن این موزه بروید. تولوز خانه ای برای بسیاری از موزه های فرانسه است که اکثر آن ها به هنر و تاریخ شهر می پردازند. این که در مورد فرهنگ شهر تولوز یاد بگیریم موضوعی فوق العاده است اما چرا دامنه بازدیدهایمان را گسترش ندهیم؟ موزه تاریخ طبیعی، بهترین مکان برای یادگیری در مورد رابطه بین طبیعت و انسان، تکامل و زمین است. تاریخچه انسان را در موزه تاریخ طبیعی تولوز دنبال کنید و با نگاهی به آنچه که در گذشته وجود داشته و اتفاقاتی که افتاده است، بر اطلاعات عمومی مان بیفزاییم.

 

موزه-تاریخ-طبیعی-تولوز

پل ونت نوف | Pont Neuf

ونت نوف، پل شهر تولوز بر روی رودخانه شهر است. این پل، از قدیمی ترین جاذبه های تولوز فرانسه است که در قرن شانزدهم میلادی ساخته شده و به خاطر نماهای زیبایش محبوبیت دارد. بسیاری از مردم اغلب از روی آن عبور می کنند. بر روی پل قدم می زنند یا دوچرخه سواری می کنند. در کنار پل حقایق تاریخی درباره ساخت آن نوشته شده که می توانید از روی تابلو بخوانید. این پل در سراسر رودخانه گارون واقع شده است که حدود ۳۷۵ مایل طول دارد و چندین شهر را به هم متصل می کند و رودخانه هم، در کنار پل جاذبه های فراوانی برای سرگرم شدن و تفریح برایتان دارد. خود را با سوار شدن به قایق های الکتریکی یا قایق های پارویی سرگرم کنید. نورپردازی که در طاق های زیر پل انجام شده، نمای پل را زیباتر نموده است.

 

پل-نوف-تولوز

باغ های ژاپنی تولوز | Jardin Japonais

در سفر به فرانسه و شهر تولوز، سکوت و آرامش عجیبی را در باغ های ژاپنی آن پیدا خواهید کرد. این باغ های صلح آمیز در شیوه ذن ساخته شده اند. پیاده روی و لذت بردن از عطر گل های زیبا به همراه پل قرمز رنگ با شکل هلالی ماه، باغ سنگی، غرفه چای و بسیاری از نمودهای باغ های ژاپنی را در فرانسه می توانید تجربه کنید. در این مکان بیشتر تامل و تعمق کنید. به درختان یا درون دریاچه نگاه کنید، انواع حیوانات وحشی را در این مکان ها مشاهده خواهید کرد. حیواناتی همانند ماهی کوی، لاک پشت، قورباغه ها و پرندگان متعددی در این باغ زندگی می کنند. بسیاری از نیمکت ها و صندلی ها برای نشستن مناسبند و به شما اجازه می دهند تا بیشتر با تفکر ذن و بازتاب نمودهای طبیعت در باغ آشنا شوید.

 

باغ-های-ژاپنی-تولوز

بنیاد بمبرگ | Foundation Bemberg

واقع در هتل داسزات d’Assézat، بوده و در ساختمانی مربوط به یک کاخ قرن شانزدهم میلادی می توانید این بنیاد را پیدا کنید. این خانه، مجموعه شخصی جرج بمبرگ (Georges Bemberg)، یک شخص آرژانتینی ثروتمند که در فرانسه زندگی می کرده است را در بر دارد. در این کلکسیون کارها و طرح هایی همانند نقاشی ها، طراحی ها و مجسمه های بی نظیر و تاریخی قرار گرفته است. همچنین مبلمان و کتاب های قدیمی وجود دارد که خود تحسین برانگیز هستند. کارهای برجسته هنری برخی از معروف ترین هنرمندان از دوره های امپرسیونیست و پست امپرسیونیست را در بنیاد بمبرگ می توانید ببینید. بنابراین در میان جاذبه های تولوز فرانسه دیدن این مجموعه را به شما پیشنهاد می دهیم. به معماری بنا و ساختمان آن هم دقت کنید.

 

بنیاد بمبرگ

در مجموع جاذبه های تولوز فرانسه برای بازدید بسیار زیاد بوده و ما در این مطلب تنها به چند مورد از آن ها پرداخته ایم. جاذبه هایی همانند تئاتر دو کاپیتول، موزه سنت ریموند و صومعه کوونت د جاکوبینز از دیگر مکان های دیدنی این شهر هستند. اگر قصد سفر به فرانسه و در نهایت تولوز را دارید، می توانید از سایل یا اپلیکیشن الی گشت بلیط هواپیما خریداری کنید یا اینکه رزرو هتل خود را انجام دهید.

 

موسسه رویای پارسیان: عضو جامعه مشاوران رسمی ICEF با مجوز از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

موسسه رویای پارسیان همراه شما در کشور فرانسه

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *