چرا تحصیل در چین
چرا تحصیل در چین
سپتامبر 20, 2021
وضعیت خوابگاه ها در چین
وضعیت خوابگاه ها در چین
سپتامبر 20, 2021

بورسیه های تحصیلی چین

 

قطعا یکی از راه های راحت کردن شرایط مهاجرت تحصیلی به هر کشوری اخذ بورسیه از دانشگاه های آن کشور است. بورسیه راهی مطمئن برای ادامه تحصیل راحت در هر کشوریست. خبر خوب ما برای شما این است که بورسیه‌های زیادی از سوی دانشگاه‌های کشور چین برای دانشجویان بین‌المللی وجود دارد؛ که در بعضی موارد، حتی هزینه رفت و برگشت به کشور خودتان را هم شامل ‌می‌شود.

باید بدانید که دریافت این‌گونه کمک‌هزینه‌ها و البته تحصیل رایگان، بسیار رقابتی است و بهتر است که شما مقالات معتبر isi و نمره بالای زبان و آزمون‌‌های مرتبط را دارا باشید تا شانس بالاتری نسبت به دیگر متقاضیان داشته باشید. توجه کنید که بین ژانویه تا آپریل بهترین زمان برای اقدام و دریافت بورسیه‌هاست.

بورسیه‌های اراسموس و بورسیه‌های زیاد دیگری که از سوی اتحادیه اروپا معرفی شده‌اند؛ دانشجویان ممتاز چینی را هم تایید می‌نمایند.

توجه کنید که عمدتا،بورسیه‌های این کشور، از سوی دانشگاه هستند و به دانشجویان بین‌المللی در برخی مواقع، بورسیه‌های دولتی تعلق می‌گیرد؛اما بهتر است که بیشتر، برنامه‌های دانشگاه را چک نمایید؛ زیرا به‌ندرت پیش می‌آید که اساتید، بورسیه‌ای را به دانشجوها بدهند و بودجه زیادی از دانشگاه برای اخذ دانشجو داشته باشند و بتوانید از سوی استاد فاند دریافت کنید و دستیار شوید؛ اما، این گزینه غیرممکن هم نیست.

این بورسیه، برای رشته‌های مربوط به هواشناسی و منابع طبیعی است که هزینه اولیه دانشگاه و خوابگاه را شامل می‌شود.

تحصیل به زبان چینی در این کشور مزیت‌های زیادی برای کم شدن هزینه‌هایتان دارد.

 

همانطور که گفتیم، اولین راه تحصیل رایگان در چین اخذ بورسیه است. دولت چین برنامه‌های تحصیلی بسیاری برای دانشجویان تحت عنوان بورسیه ارائه می‌دهد. بورسیه‌های تحصیلی در کشور چین دسته‌بندی‌های مختلفی دارند. یکی از این دسته‌بندی‌ها به صورت بورسیه تحصیلی کامل و بورسیه ناکامل است؛بورسیه‌های تحصیلی کامل که شامل تمام یا بخشی از هزینه‌های شهریه دانشگاه، اقامت و کمک هزینه‌های تأمین مخارج زندگی می‌شود و بورسیه‌های تحصیلی غیرکامل شامل برخی از موارد بورسیه تحصیلی کامل است.

نکته‌ی دیگری که در این باره وجود دارد، این است که دانشگاه‌های کشور چین علی‌رغم ارائه‌ی رشته‌ها به زبان انگلیسی،از دانشجویان مدرک زبان درخواست نمی‌کنند و ارائه‌ی مدرک زبان یک نقطه قوت برای دریافت بورس تحصیلی محسوب می‌شود.

 

بورسیه‌ ی دانشگاه‌ های چین

در ادامه به معرفی انواع بورسیه‌های دولتی کشور چین می‌پردازیم.

بورسیه‌ی دو جانبه

این بورسیه شامل تمام یا بخشی از هزینه‌های تحصیلی می‌شود و به دانشجویان تمام مقاطع تعلق می‌گیرد.بورسیه‌ی دو جانبه بر اساس قراردادهایی که بین دولت چین با دولت سایر کشورها،سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی بسته می‌شود،به دانشجویان اعطا می‌گردد.

بورسیه‌ ی دانشگاه‌ های چین

این بورسیه تمام هزینه‌های زندگی دانشجویی را متقبل می‌شود و به دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تعلق می‌گیرد.این بورسیه در برخی از دانشگاه‌های کشور چین به دانشجویان ممتاز واجد شرایط اهدا می‌شود.

بورسیه گریت وال

این بورسیه از طرف سازمان یونسکو و به دانشجویان و پژوهشگران کشورهای در حال توسعه برای تحصیل آن‌ها در کشور چین تعلق می‌گیرد؛تنها پژوهشگران عمومی و محققان ارشد می‌توانند از این بورسیه استفاده نمایند.بورسیه‌ی گریت وال تمام هزینه‌های تحصیلی را تأمین می‌کند.

بورسیه اتحادیه اروپا

این بورسیه تنها به دانشجویان اهل کشورهای اتحادیه اروپا تعلق می‌گیرد و در تمام مقاطع به دانشجویان اعطا می‌شود.

بورسیه تحصیلیAUN

این بورسیه متعلق به شبکه‌ی تحصیلی آسه آن می‌باشد و هدف آن تشویق دانشجویان مقاطع بالاتر و اساتید به تحقیق و پژوهش و افزایش تبادل اطلاعات علمی است. این بورسیه تنها به اهالی کشورهای عضو آن تعلق می‌گیرد و تنها از تحصیلات تکمیلی حمایت می‌کند.

این بورسیه برای مقطع کارشناسی‌ارشد به بالاست که بسته به رزومه و مقالات و نمرات شما، به شما، اعطا می‌گردد.

بورسیه‌ ی PIF

این بورسیه برای حمایت از دانشجویان کشورهای عضو جزیره‌ی پاسفیک برای تحصیل در چین می‌باشد. بورسیه‌ی PIF به دانشجویان تمام مقاطع اعطا می‌شود.

بورسیه‌ ی WMO

این بورسیه از طرف دولت چین در اختیار سازمان هواشناسی جهانی قرار گرفته است تا به دانشجویان مستعد واجد شرایط برای مطالعه‌ی هواشناسی،هیدرولوژی، نظارت و مدیریت منابع آب و… اعطا شود.این بورسیه تحصیلی شامل تمام هزینه‌های شهریه و اقامت و بیمه می‌شود.

برخی از دانشگاه‌های کشور چین به طور اختصاصی شهریه‌ها و کمک هزینه‌هایی به دانشجویان اعطا می‌کنند.با وجود این‌که بسیاری از رشته‌ها برای دانشجویان خارجی به زبان انگلیسی ارائه می‌شود،اما تسلط کامل یا نسبی به زبان چینی نیز در اخذ بورسیه و کسب موقعیت‌های خوب شغلی یک امتیاز مثبت برای شما محسوب می‌شود.

بورسیه cnu چین

این بورسیه برای مقطع کارشناسی در ماه بین 1000 تا 1500 یوآن کمک‌هزینه می‌دهد و برای مقطع ارشد 1500تا2000یوآن و برای مقطع دکترا 2000تا2500یوآن؛ البته توجه کنید که برای research مقطع ارشد هم مبلغی بین 2000تا2500 تعلق خواهد‌گرفت که البته رقابتی است و دریافت این امتیاز، نیاز به قوی بودن و تلاش شما دارد.

بورسیه csc چین

هزینه و تحصیل و خوابگاه با این بورسیه تا حد بالایی تامین می‌گردد.تحصیل رایگان، از سوی بعضی دانشگاه‌ها، برای افراد واجد شرایط و دارای رزومه و مقاله و نمرات چشمگیر، ممکن خواهد بود؛ که البته در بیشتر موارد، یکی از چندین شرط آن، گذراندن دوره در کالج زبان چینی و تحصیل به زبان چینی است. بورسیه‌ها هم نه کاملا، اما در بیشتر مواقع، به افرادی که به این زبان مسلط شوند، تعلق می‌گیرد. توجه کنید که این کمک هزینه‌ها، رقابتی هستند و گرچه دانشگاه‌های این کشور شرایط سختگیرانه‌ای برای ورود ندارند؛ اما، برای ارائه بورسیه یا تحصیل رایگان، صلاحیت‌سنجی خواهند کرد.

 

 

رویای پارسیان : تحقق بخش رویاهای تحصیلی مردمان سرزمین پارس

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *