بورسیه های دانشگاه فدرال تولوز
بورسیه های دانشگاه فدرال تولوز
اکتبر 17, 2021
پست داک در آلمان
پست داک در آلمان
اکتبر 17, 2021

بهترین برنامه های MBA اروپا و جهان در کدام دانشگاه ها ارائه می شوند؟

 

QS 2022 Global & Europe MBA Rankings

 

می دانید بهترین دانشگاه های جهان برای تحصیل در رشته MBA کدامند؟ در این مقاله شما را با جدیدترین رتبه بندی معتبر QS برای بهترین برنامه های MBA دانشگاهی در سال ۲۰۲۲ آشنا می کنیم:

رتبه بندی QS در سال ۲۰۲۲ برای برترین برنامه های MBA جهان، بیش از ۲۸۰ دانشکده کسب و کار تراز اول جهانی را دربرمی گیرد. در حالی که تحصیل در برنامه های MBA امروزه به یک سرمایه گذاری چشمگیر در عصر عدم قطعیت جهانی تبدیل شده است، مهارتهایی که دانشجویان در این دوره به دست می آوردند و مزایای بسیاری که از این سرمایه گذاری نصیب آنها می شود باعث شده که تحصیل در رشته MBA به عنوان یک انتخاب حتمی برای کلیه رشته ها و حوزه های تحصیلی و حرفه ای مطرح باشد.

در فهرست برترین برنامه های MBA جهان، امریکا با ۶ نماینده در ۱۰ دانشگاه نخست رتبه بندی، یکه تازی می کند اما حضور دو نماینده از هر یک از کشورهای اسپانیا و فرانسه در جمع ۱۰ دانشگاه نخست بیش از هر چیز جلب توجه می کند که نشانگر سرمایه گذاری های نظام آموزش عالی این دور کشور برای ترویج آموزش دانشگاهی در حوزه کسب و کار است. ۱۰ دانشکده کسب و کار نخست در رتبه بندی برترین برنامه های MBA جهان را در ادامه می بینید:

5. MIT (Sloan), USA

 

4. HEC Paris, France

 

3. Penn (Wharton), USA

 

2. Harvard Business School, USA

 

1. Stanford Graduate School of Business, USA
10. IESE Business School, Spain9. Columbia Business School, USA8. INSEAD, France7. IE Business School, Spain6. London Business School, UK

 

در فهرست برترین برنامه های MBA در قاره اروپا نیز علاوه بر پررنگ بودن حضور دانشکده های اسپانیایی و فرانسوی، دانشکده های کسب و کار چند مورد از مشهورترین دانشگاه های جهان (کمبریح و آکسفورد) نیز خودنمایی می کنند. ۱۰ دانشکده کسب و کار نخست در رتبه بندی برترین برنامه های MBA اروپا را در ادامه می بینید:

 

5. IESE Business School, Spain

 

4. INSEAD, France

 

3. IE Business School, Spain

 

2. London Business School, UK

 

1. HEC Paris, France

10.

SDA Bocconi, Italy

9. Imperial College Business School, UK8. Cambridge (Judge), UK7. Oxford (Said), UK6. Esade Business School, Spain

 

در مقالات بعدی، شما را با برترین برنامه های MBA در سایر نقاط جهان (به ویژه کانادا، امریکا و استرالیا) آشنا خواهیم کرد.

 

چنانچه مایلید بیشتر درباره فرصتهای تحصیلی و پژوهشی در برترین دانشگاه های جهان در رشته MBA بدانید، با گروه پارسیان تماس بگیرید.

 

رویای پارسیان : تحقق بخش رویاهای تحصیلی مردمان سرزمین پارس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *