تحصیل در رشته فیزیوتراپی چین
تحصیل در رشته فیزیوتراپی چین 2020 (هرآنچه که باید بدانید)
می 28, 2020
تحصیل در رشته فیزیوتراپی چین 2020
می 31, 2020

 

دانشجویان خارجی در کانادا که موفق به اخذ ویزای تحصیل برای ورود به دانشگاه در پاییز ۲۰۲۰ شده‌اند و یا اینکه منتظر دریافت نتیجه درخواست خود هستند می‌بایست کلاس‌های خود را به صورت آنلاین در کشور محل اقامت خود برای ترم پاییز بگذرانند.

دانشجویان خارجی در کانادا دارای موقعیت و جایگاه خاص و ارزنده‌ای برای جامعه و اقتصاد کانادا هستند.

بدین ترتیب کانادا می‌بایست تغییراتی برای واجدین شرایط اخذ اجازه کار پس از تحصیل اعمال نماید زیرا قوانین فعلی با توجه به مشکلات ناشی از ویروس کرونا و عدم حضور دانشجویان در کلاس‌های درس با تعریف فعلی این برنامه همخوانی ندارد.

تمامی دانشجویان خارجی در کانادا که حداقل دوره تحصیل آنان ۸ ماه به صورت تمام وقت است و با اتمام دوره موفق به اخذ دیپلم و یا گواهی پایان دوره می‌گردند، می‌توانند برای بدست آوردن سابقه کار در کانادا نیز معادل دوره تحصیلی خود از 8 ماه تا حداکثر سه سال اجازه کار در کانادا دریافت کنند.

با توجه به محدودیت‌های بوجود آمده ناشی از ویروس کرونا حتی بدون حضور در کلاس‌های درسی به صورت آنلاین در کشور محل اقامت و اتمام دوره تحصیلی دانشجویان خارجی هنوز قادر به اخذ اجازه کار پس از تحصیل خواهند بود.

اداره مهاجرت اعمال تغییرات را روز ۱۴ ماه می ‌رسماً اعلام نمود

بر این اساس دانشجویان خارجی با گذراندن حداکثر ۵۰ درصد دوره تحصیل خود به صورت آنلاین می‌توانند برای اجازه کار پس از تحصیل اقدام نمایند. لازم به ذکر است اجازه کار پس از تحصیل برای کل دوره تحصیل بدون کسر زمان گذراندن کلاس‌های آنلاین صادر خواهد شد.

این اطلاعیه برای دانشجویان خارجی که قصد درخواست اقامت دائم کانادا را دارند از اهمیت بسزایی برخوردار است زیرا کسب امتیازات برای تحصیل و کار در کانادا در ماتریس امتیازبندی گزینش مهاجرین متخصص از اهمیت بسزایی در گزینش آنان برخوردار است.

بدیهی است این اعلام اداره مهاجرت کانادا نه تنها از نظر اقتصادی برای دانشجویان خارجی حائظ اهمیت است بلکه باعث جذب متقاضیان تحصیل در کانادا بیش از گذشته خواهد شد. علاوه بر این دانشجویان قادر خواهند بود با گذراندن قسمتی از دوره تحصیلی‌شان در کشور و خانواده خود هنوز از مزایای هزینه کمتر تحصیل و زندگی و همچنین برخورداری کامل از مزایای کسب تجربه کاری و نهایتا اقامت در کانادا به صورت دائم بهره‌مند گردند.

بیشتر بخوانید:

در این میان نه تنها کانادا نیز از نظر اقتصادی بهره‌مند خواهد شد بلکه متخصصین جوانی را جذب بازار کار کانادا خواهد کرد که دارای دانش زبان و تحصیلات در موسسات آموزشی کانادا هستند. علاوه بر تامین نیروی کار کانادا این کارگران متخصص ونیمه متخصص خارجی مالیات بر درآمد نیز پرداخت خواهند کرد.

قبل از دوران کووید۱۹ تعداد دانشجویان خارجی در کانادا بالغ بر ۶۴۰ هزار نفر در کانادا بود که سالانه مبلغ ۲۲ بیلیون دلار به اقتصاد کانادا کمک می‌کردند و عامل پشتیبان تقریباً ۱۷۰ هزار شغل در کانادا بودند.

با وجود اینکه دانشجویانی که تاییدیه دریافت اجازه تحصیل در کانادا را پس از ۱۸ مارچ ۲۰۱۹ دریافت کرده‌اند هنوز قادر به ورود به کانادا نیستند و در آینده مشخص خواهد شد چه زمانی اجازه ورود پیدا خواهند کرد ولی اعلام تحصیل آنلاین از خارج از کانادا به میزان قابل توجهی بسیاری از این دانشجویان را از بلاتکلیفی رها خواهد نمود.

کانادا به زودی با سیاست‌های اخیر خود برای جذب دانشجویان خارجی تبدیل به یکی از بهترین و مناسب‌ترین کشورها برای تحصیل در جهان خواهد شد. از مهم‌ترین امتیازات کانادا در مارکت دنیا برای جذب دانشجویان جوان می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • سیستم آموزشی با کیفیت بالا
  • امکان اخذ اجازه کار برای همسران دانشجویان خارجی
  • امکان بهره‌مندی از آموزش رایگان برای فرزندان همراه تا پایان دوره متوسطه در کانادا
  • بهره‌مندی از امکان تحصیل به یکی از دو زبان رسمی کشور
  • پذیرش سالانه دانشجویان خارجی از ۲۰۰ کشور مختلف دنیا
  • امنیت بالای زندگی در کانادا
  • امکان کار نیمه وقت در هنگام تحصیل
  • امکان کسب تجربه کاری در کانادا پس از اتمام دوره تحصیل برای دانشجویان فارغ‌التحصیل و همسران همراه
  • امکان دریافت اقامت دائم و شهروندی برای دانشجویان فارغ‌التحصیل از طریق یکی از ۸۰ برنامه مهاجرتی در کانادا
  • بهره‌مندی از هزینه‌های کمتر تحصیل در کانادا به علت پایین‌تر بودن نرخ برابری دلار کانادا در مقابل بسیاری از کشورهای اروپایی و ایالات متحده

نتیجتاً اعلامیه جدید کانادا بیش از گذشته توجه دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در کانادا را جذب خواهد نمود بخصوص برای دانشجویان ایرانی که با تورم اقتصادی بالا در ایران، بدین ترتیب قادر خواهند بود به میزان قابل توجهی در هزینه تحصیل صرفه‌جویی کنند و سریعتر به کسب درآمد از محل اشتغال پس از تحصیل برسند و بار اقتصادی کمتری را متحمل شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *